رسیدگی کردن انواع ایران بازار باطری

رسیدگی کردن: انواع ایران بازار باطری میلیون اتوبوس بسته نبض بازار اخبار اقتصادی

گت بلاگز اخبار گوناگون درخت بلوطی از جنس علاقه و زندگی

درخت بلوط ۵۰۰ ساله ای در بیرون شهر یوتین آلمان واقع شده است است که بیش از یک قرن است دخترها و پسرهایی را که به هم علاقه مند هستند به هم می رساند. بر اساس گزارش

درخت بلوطی از جنس علاقه و زندگی

درخت بلوطی از جنس علاقه و زندگی

عبارات مهم : آلمان

درخت بلوط ۵۰۰ ساله ای در بیرون شهر یوتین آلمان واقع شده است است که بیش از یک قرن است دخترها و پسرهایی را که به هم علاقه مند هستند به هم می رساند. بر اساس گزارش ها، این درخت تا به امروز واسطه بیش از ۱۰۰ازدواج شده است و این آمار در نوع خودش جالب است.

عصر یک روز سرد در اعماق جنگل دوداور در خارج از شهر یوتین در کشور آلمان که در صد کیلومتری شمال شهر هامبورگ قرار دارد، مرد پستچی با اونیفرمی زرد از بین درخت ها می گذشت. هنگامی که به محوطه ای باز رسید، کیف نامه هایش را زیر و رو کرد و بعد، از نردبان چوبی بلندی به طول سه متر اوج رفت تا پاکت نامه ای بنفش را به درخت بلوط ۵۰۰ ساله تحویل بدهد.او قبل از اینکه از جنگل خارج شود و سراغ منزل بعدی برود، به خبرنگار بی بی سی گفت:

«امروز فقط یک نامه داشت.» این نامه از شخصی به نام دنیس در بایرن فرستاده شده است بود. این زن ۵۵ ساله از اینکه به خودش بخندد واهمه ای نداشت و عاشق محیط زیست بود. او می دانست چه می خواهد و برایش مهم نبود که تنها بماند. ولی دوست داشت مردی پیدا بشود که بتواند در کنار او زندگی کند. او امیدوار بود که چنین مردی دنبالش باشد و سراغ این درخت بلوط بیاید.

این درخت بلوط کهنسال که با نام «پل» ازدواج بین مردم مشهور است تاکنون بیش از صد زوج را به هم رسانده و مراسم خوش حالی ازدواج ارزش را بر پا کرده هست. امروز، مردم زیادی از نقاط متفاوت دنیا به آدرس این درخت نامه می نویسند تا همسرمورد نظر خود را پیدا کنند. آنها امیدوارند با پرداخت هزینه ای به اندازه یک تمبر نیمه گمشده زندگی ارزش را پیدا کنند. کاری که بسیار هیجان انگیز است.

ماریا از براندربورگ دختری است که دوست دارد شریک زندگی اش آواز خواندن بلد باشد؛ هاینریش از ساکسونی مردی است که دوست دارد شریک زندگی اش اهل سفر باشد و لیو از چین دوست دارد بداند آیا فردی در آلمان علاقه دارد با یک چینی آشنا بشود.

کارل هینز ۷۲ ساله که نامه های پست شده است را به درخت بلوط تحویل می دهد، می گوید: «من بیش از ۲۰ سال نامه های پست شده است را به این درخت بلوط دوست داشتنی می رساندم. از سال ۱۹۸۴ تا سال ۲۰۰۴. ولی امروزه با آمدن اینترنت آدم ها از نقاط متفاوت دنیا بدون دیدن با هم آشنا می شوند. ولی اینکه درختی شما را به هم برساند، خیلی جالب و باعشق هست. انگار دست آینده دو نفر را به هم می رساند.»

کارل هینز حالا بازنشسته شده، ولی هنوز هم دفتری پُر از بریده های روزنامه ها راجع به این درخت و تصویر ها و خبرهای مرتبط با آن را دارد که باعشق دوست ارزش دارد. او در کافه ای در یوتین، آنها را با خوشحالی به خبرنگار نشان می دهد. «در طول ۲۰ سال رساندن نامه به این درخت، من نامه های مختلفی را از ۶ قاره دنیا تحویل او دادم. نامه هایی که اصلاً نمی دانستم به چه زبانی نوشته شده است اند. حالا همه این درخت را می شناسند. ولی ۱۲۸ سال پیش، این درخت بلوط راز یکسان دو عاشق بود.»

در سال ۱۸۹۰، دختری به نام مینا عاشق شکلات ساز جوانی به نام ویلهلم می شود. ولی هنگامی که پدر مینا خبردار می شود به دخترش اجازه نمی دهد با ویلهلم ملاقات کند. جهت همین، آنها مخفیانه به هم نامه می نویسند و نامه ها را در سوراخی در تنه این درخت قرار می دهند تا آن یکی بخواند و جواب را نوشته و همان جا بگذارد. یک سال بعد، پدر مینا قبول می کند تا ویلهلم را به عنوان داماد بپذیرد. این زوج عاشق، زیر شاخه های همان درخت ازدواج می بندند و مراسم خوش حالی ازدواج می گیرند.

داستان علاقه این زوج مثل قصه های پریان بین مردم آلمان می چرخد و خیلی سریع جوان های زیادی از سراسر کشور جهت یافتن علاقه یا نوشتن نامه جهت معشوق ارزش سراغ این درخت می آیند. در سال ۱۹۲۷، تعداد این نامه ها آن قدر زیاد می شود که شرکت پست محلی تصمیم می گیرد تا به درخت بلوط عاشق یک کدپستی اختصاصی بدهد. علاوه بر این، پله ای بلند نیز در محل می گذارد تا مردم راحت بتوانند نامه هایشان را بگذارند یا بردارند. «فقط یک قانون وجود داشت: اگر نامه ای را خواندی و به هر دلیلی آن را نپسندیدی، نامه را سر جایش بگذار. شاید یکی آن را از ته دل بپسندد و زندگی اش عوض کردن کند.»

امروزه، این درخت هر سال بالغ بر ۱۰۰۰ نامه دریافت می کند. البته زیاد آنها در تابستان ارسال می شوند. گویا در این فصل آدم ها دوست دارند عاشق شوند.

افسانه ای در رابطه با این درخت وجود دارد که می گوید: اگر زنی در شبی که ماه کامل هست، سه بار دور این درخت بلوط بچرخد و بدون حرف زدن یا خندیدن به معشوق خود فکر کند، در کمتر از یکسال ازدواج می کند.

درخت بلوط عاشق، تنها درختی در دنیا است که کدپستی اختصاصی دارد. پستچی ۶ روز در هفته نامه های او را برایش می آورد. نامه هایی که زیر آفتاب یا باران یا برف به دست او می رسند تا مراقب ارزش باشد. نامه هایی که قرار است آدم ها را به هم برساند.

کارل هینز در ادامه می گوید: «این کار مورد علاقه ام بود. تمام روز منتظر رسیدن به درخت بلوط بودم.» او تصویری را نشان خبرنگار می دهد که روی نردبان ایستاده و نامه ای را در سوراخ می اندازد. «در طول ۲۰ سال، فقط ۱۰ روز بود که درخت بلوط هیچ نامه ای نداشت. معمولاً روزی بالغ بر ۵۰ نامه را تحویل می دادم. البته همه آنها جهت یافتن علاقه نبود. بعضی ها از روی کنجکاوی می نوشتند و بعضی دنبال یافتن هم صحبت بودند. بعضی هم می درخواست کردند با خود درخت بلوط حرف بزنند.»

او با یادآوری خاطره ای می گوید: «قبل از فرو ریختن دیوار برلین، انسان هایی از آلمان شرقی به این درخت نامه می نوشتند و می درخواست کردند بدانند موسیقی تازه یا اتومبیل تازه به بازار آمده است یا نه. آنها دوست داشتند از زندگی در آلمان غربی بدانند. دوست داشتم جوابشان را بدهم، ولی رئیسم می گفت بهتر است جهت خودم دردسر درست نکنم. خیلی از آن نامه ها بی جواب باقی ماندند.»

کارل هینز می گوید خودش شاهد ازدواج ۱۰ زوج بوده که از طریق درخت بلوط با هم آشنا شده است بودند.

در سال ۱۹۵۸، سرباز جوان آلمانی به نام پیتر پامپ سراغ این درخت بلوط می آید و همین طور یکی از نامه ها را بر می دارد. نامه ای که فقط یک نام و آدرس داشت. او تصمیم می گیرد با زن مارتا صحبت کند. جهت همین، نامه ای به آن آدرس می نویسد. البته مارتا آن نامه را ننوشته بود، بلکه دوستانش نوشته بودند، چون فکر می کردند مارتا خیلی خجالتی و ترسو هست. پیتر و مارتا یکسال تمام از طریق نامه با هم صحبت می کنند تا اینکه پیتر به ملاقات او می رود. آنها در سال ۱۹۶۱ ازدواج می کنند و امسال پنجاه و هفتمین سالگرد ازدواج ارزش را مراسم خوش حالی می گیرند.

کارل هینز داستان کریستین را هم تعریف می کند. «در سال ۱۹۸۸، نامه ای از دختری ۱۹ ساله به نام کلودیا از شرق آلمان به درخت بلوط می رسد. او دنبال یک هم صحبت بود. کشاورزی از غرب آلمان به نام فریدریش کریستین جواب او را می دهد. یک نامه به چهل نامه تبدیل می شود و در این مسیر، آنها عاشق هم می شوند. به خاطر دیوار برلین آنها نمی توانند همدیگر را ببینند. آنها دو سال به هم نامه می نویسند تا دیوار فرو می ریزد و این دو به همدیگر می رسند. این زوج در مه۱۹۹۰ با هم ازدواج می کنند. می بینید چقدر این داستان باعشق است.»

در سال ۱۹۸۹، خبرنگاری از تلویزیون آلمان که مشغول ساخت برنامه ای راجع به این درخت بود از کارل هینز می پرسد که آیا خودش زیر شاخه های این درخت عاشق شده است است یا نه که کارل هینز جواب منفی می دهد. چند روز بعد، او نامه ای از زنی دریافت می کند که در آن نوشته بود: «این نامه را مخصوص پستچی درخت بلوط نوشته ام. دوست دارم با تو ملاقات کنم.» او جواب نامه را می دهد و این طوری دختر رویاهایش را پیدا می کند. آنها در سال ۱۹۹۴ و زیر شاخه های درخت بلوط ازدواج می بندند.

حالا هزاران نفر در نقاط متفاوت دنیا عاشق درخت بلوط در یوتین آلمان هستند. درختی که عاشق رساندن آدم ها به همدیگر و شاد کردن زندگی های آنهاست. درختی که عاشق زندگی است.

این درخت بلوط کهنسال که با نام «پل» ازدواج بین مردم مشهور است تاکنون بیش از صد زوج را به هم رسانده و مراسم خوش حالی ازدواج ارزش را بر پا کرده هست. امروز، مردم زیادی از نقاط متفاوت دنیا به آدرس این درخت نامه می نویسند تا همسرمورد نظر خود را پیدا کنند

درخت بلوط عاشق، تنها درختی در دنیا است که کدپستی اختصاصی دارد. پستچی ۶ روز در هفته نامه های او را برایش می آورد؛ نامه هایی که زیر آفتاب یا باران یا برف به دست او می رسند تا مراقب ارزش باشد. نامه هایی که قرار است آدم ها را به هم برساند

روزنامه ایران

درخت بلوطی از جنس علاقه و زندگی

واژه های کلیدی: آلمان | زندگی | ازدواج | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog